Aikido ömür boyu süren bir gelişim yoludur. Senseimiz İlker Bakışkan sanattaki çeyrek asırlık tecrübesine rağmen içinde bulunduğu organizasyonun gelişim kamplarına düzenli olarak katılmakta ve gurubunu da dahil etmektedir. Yurt dışı kampları uçak, otel, vize vb. giderleri nedeniyle gurubun tamamına hitap etmeyebiliyor. Bu nedenle Shihanımız da ülkemize her yıl düzenli olarak ziyarette bulunmakta ve yoğun çalışma programları organize etmekteyiz.

Eskiden yılda 2 veya 4 kez düzenlediğimiz seminerlerimizi son 8 yıldır birleştirerek tek uzun bir seminer ve kamp programı dizayn ettik. Gördük ki bu şekilde uzun bir program öğrencilerimiz için hem daha verimli hem de daha ekonomik bir çözümü bir araya getirmiş oldu.
Her yıl seminer programımız önce istanbul seminerimiz ile başlıyor. 1 Hafta süren yoğun istanbul programı sonrası önceden gurup olarak belirlediğimiz bir tatil bölgesinde 1 hafta süren bir yaz kampı organize etmekteyiz. Yaz kamplarımızda gün doğumuyla başlayan antrenman programını öğleden sonra tatil aktiviteleri ile değerlendirerek kimusubi ailesinin birlikte kaliteli zaman geçirebileceği, dostluklarını pekiştireceği de bir platform oluşturulur.